Lodowisko na Baranówce

SZTUCZNE LODOWISKO NA OSIEDLU BARANÓWKA

Najbardziej znane rzeszowskie osiedle od zeszłego roku w okresie zimowym otwiera odkryte lodowisko (latem zastępuje je kort tenisowy) w miejscu „Białego orlika” (Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie) przy ulicy Starzyńskiego. Początkowo było to przedsięwzięcie o którym wiedziało niewiele osób, jednak z czasem trzecie lodowisko w Rzeszowie zaczęło przyciągać coraz więcej miłośników łyżwowego szaleństwa

W sezonie lodowisko mierzące 600 metrów kwadratowych czynne jest siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 20 z przerwą techniczną od godziny 14 do 15. W dni powszednie do godziny 14 tafla lodowiska zarezerwowana jest dla uczniów pobliskich szkół. Korzystanie z lodowiska jest całkowicie bezpłatne, natomiast wypożyczenie łyżew to wydatek o wysokości 2 zł za godzinę. Dostępne są numery od 29 do 43. W obrębie lodowiska przymocowane są specjalne ławki, gdzie można usiąść i ubrać łyżwy, oraz szatnia, ogólnodostępna dla wszystkich klientów.

Pozostaje tylko czekać na pierwsze mrozy i ponowne otwarcie nowego rzeszowskiego lodowiska w nowym sezonie zimowym. Ponad to zarządca lodowiska uruchomił specjalną infolinię, tel.17 748-39-30, pod którą udzielane są klientom informacje dotyczące funkcjonowania lodowiska.